1 Senát opět kompletní

Finanční správa se utrhla ze řetězu, říká nový senátor Goláň

NOVÉ

Témata: ,

Do Senátu přichází velký kritik finanční správy a elektronické evidence tržeb Tomáš Goláň. Na středeční schůzi horní komory složil slib senátora. Stal se tak plnohodnotným členem horní komory za zlínský obvod a Senát je opět kompletní. Daňový poradce Goláň zvítězil v květnových doplňovacích volbách poté, co složil mandát František Čuba (SPO). Tématem, kterému se Goláň hodlá v Senátu věnovat, jsou daně.

„Chtěl bych pracovat na daňovém řádu a vyvolat debatu o tom, zda by stát neměl mít stejné podmínky jako daňové subjekty. Ty musí mít vše načas, mají stanovené termíny. Oproti tomu správce daně si dělá, co chce a kdy chce, jak se mu to hodí. To je nerovnost a vrchnostenský přístup, který se mi nelíbí,“ uvedl pro deník Echo24 senátor Goláň. V Senátu bude působit v hospodářském výboru a pomohl vytvořit nový Klub pro liberální demokracii – Senátor 21, v němž se spolu s ním sdružili čtyři senátoři za Zelené a Piráty.

Daňový poradce Goláň patří k aktivním kritikům fungování finanční správy, která podle něj nadměrně používá zajišťovací příkazy a zneužívá svou moc. Ostře vystupoval také proti zavedení elektronické evidence tržeb v její současné podobě. V Senátu by chtěl mimo jiné také přispět k jeho zviditelnění prostřednictvím sociálních sítí.

„Finanční správa se utrhla ze řetězu a je potřeba ji začít nějakým způsobem kontrolovat. Přes Senát bude její kritika silnější a viditelnější a lze ji lépe vysvětlovat veřejnosti,“ uvedl Tomáš Goláň s tím, že roli senátora chápe hlavně jako nestraníka. „Senátor jde do horní komory sám za sebe a se svými plány. V Senátu vidím do budoucna obrovský potenciál. Mohl by na společnost a Poslaneckou sněmovnu působit s nadhledem i moudrem a víc by mohl spolupracovat napříč politickým spektrem,“ řekl senátor.

Nový senátor Goláň usedne do lavic Senátu pouze na dva roky. Nevyloučil přitom, že nadcházející zkušenosti využije pro případnou kandidaturu v dalších řádných senátních volbách. „Uvidím, jak to bude vypadat. Když jsem ale viděl, jak jsem dokázal lidi zmobilizovat, tak bych to chtěl zkusit ještě i za dva roky. Ale je to ještě daleko,“ uvedl už dříve Goláň.

Goláň se do horní komory dostal v květnových doplňovacích volbách, když ve druhém kole porazil krajskou radní Michaelu Blahovou (KDU-ČSL) o 884 hlasů. Senátorem ale bude pouze do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020. 

Tomáš Goláň je nestraník a senátor za hnutí Senátor 21 s podporou Pirátů. Pracuje jako daňový expert a poradce. Zúčastnil se založení profesní Komory daňových poradců ČR.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dále čtěte: Zlínským senátorem bude kritik finanční správy Goláň

Další úder finanční správě. Na zajišťovací příkazy má podle soudu jen jeden pokus


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.