1 Zemanův spot v ČT

VIDEO: Zeman má předvolební klip. Varuje před imigranty a vyzdvihuje zkušenost

, NOVÉ

Témata: , , ,

Česká televize zahájila vysílání předvolebních spotů finalistů prezidentské volby. Oproti prvnímu kolu video dodal i současný prezident Miloš Zeman. Nehraje v něm ale přímo, jde o sestřih z různých událostí doprovázený komentářem, který vyzdvihuje jeho politickou zkušenost a schopnost čelit migrační vlně. Zemanův vyzyvatel Jiří Drahoš použil video, které natočil již pro první kolo voleb.

Před prvním kolem Zeman volební spot nedodal. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček to zdůvodňoval tím, že Zeman nevede kampaň a dodání klipu by představovalo „osobní předvolební kampaň“. Ovčáček na dotaz ohledně důvodů změny rozhodnutí odpověděl, že „druhé kolo má zcela jiné parametry než první“. Čas vymezený pro propagaci Zemana v České televizi před prvním kolem vyplňovala jeho stará fotografie, pohled na zasněžený Pražský hrad a nápis Zeman znovu 2018. Obraz doprovázela fanfára z Libuše.

Předvolební video tvoří sestřih záběrů z výkonu Zemanovy prezidentské funkce, například z jeho setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, účasti na česko-čínském investičním fóru, z charitativního plesu na Pražském hradě nebo z oslav vítězství při minulé volbě prezidenta. Klip varuje především před tím, že Evropa čelí silné muslimské imigraci a v čele Česka může stát jen silná osobnost.

„Když vstupujete s celou rodinou do letadla, jakého chcete pilota? Profesionála nebo někoho, kdo jednou hrál letecký simulátor?“ ptá se mužský hlas. Jako další dává při rozhodování, koho vybrat na operaci svojí matky, k výběru mezi zkušeným chirurgem a studentem prvního ročníku. „Žijeme v době, ve které není čas na chyby. Smutné příklady z různých koutů Evropy varují. Zvolte prezidenta, který neuhne ani o krok,“ končí video.

Drahoš přesvědčuje voliče videem, které obsahuje záběry z jeho setkávání s voliči, z jeho vystoupeních na veřejnosti nebo třeba jeho běhu v lese. Voličům říká, že možná právě zvažují, koho chtějí za svého prezidenta. „Rozhodnete se pro to, co už znáte, nebo raději pro něco nového?“ ptá se jich. Dodává, že by si přál žít v bezpečném státě, který garantuje svobodu názorů a pro občana méně papírování a více času na rodinu. „V zemi která má sebevědomou zahraniční politiku,“ říká Drahoš. Zároveň podotýká, že se opírá o své svědomí a vizi společnosti, ve které převáží slušnost, pracovitost a vzdělanost. Připomíná své osmileté působení v čele Akademie věd, během kterého se „střetl s řadou politiků“. „A obstál jsem,“ dodává.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Zeman v debatě kontroval mrknutím. Neurologickou vadu odmítá

Debatu se Zemanem na Nově sledovalo 1,5 milionu lidí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.