1 Drahošova kampaň

Veletoče a sliby o polepšení, tak hodnotí Drahoš Zemanova vystoupení

NOVÉ

Témata: ,

Současný prezident Miloš Zeman začal podle svého vyzyvatele Jiřího Drahoše vystupovat jako umírněný státník, který slibuje polepšení. Drahoš tak na dnešní tiskové konferenci reagoval na nedělní volební debatu v televizi Nova, které se Zeman zúčastnil. Debatu Drahoš nepovažuje za nijak zajímavou. Zeman v ní podle něho řekl, co říci chtěl. Na společnou úterní a čtvrteční debatu v TV Prima a v České televizi se Drahoš chystá. Podle něho je problém vybrat z nepřeberného množství Zemanových „veletočů“, které z nich budou v duelech relevantní. Drahoš zkritizoval způsob kampaně, které vede Zemanovo okolí. Označil ho za neférový.

Zatímco Drahoš se v posledních dnech soustředil na kontaktní kampaň, Zeman začal na rozdíl od prvního kola vystupovat v televizních debatách. Na jejich počtu se neshodli. Prezident původně nechtěl více než dvě, později přijal nabídku čtyř televizí. Drahoš půjde do dvou duelů.

Novinářům řekl, že nabídl televizím po vzoru například Spojených států, aby komerční televize uspořádaly společnou debatu. Ty na to nepřistoupily. Duel se Zemanem na Primě v úterý večer bude podle Drahoše vzhledem k jeho časovým možnostem první možný.

Současný prezident už v neděli vystoupil na Nově. Drahoš řekl, že celou debatu neviděl, protože jel od voličů z Ostravy. Pustil si jen část. „Nepřišlo mi to jako něco moc zajímavého. Miloš Zeman si řekl, co si říci chtěl. Nevím, koho z nerozhodnutých voličů tím přesvědčil,“ poznamenal. Dodal, že Zeman „najednou začal vystupovat jako umírněný státník“, který slibuje, že se polepší. Pořad označil za Zemanovo „selfpromo“. Moderátor debaty podle něj měl před Zemanem velký respekt. Toho, že se natáčení nezúčastnil, nelituje. Kontaktní kampaň podle něj byla důležitější.

Drahoš zároveň řekl, že debaty nepodceňuje a připravuje se na ně. „Hlavní problém je vybrat z toho bezpočetného množství jeho výroků, které vzápětí postavil na hlavu, ty, které by mohly být třeba relevantní pro debatu,“ podotkl. Zdůraznil, že je odhodlán v debatách uspět a nepochybuje o tom. Kromě přípravy na debaty v příštích dnech absolvuje rozhovory s médii. Označil je za doplněk kontaktní kampaně, díky kterému se dostane k další části lidí.

Jiří Drahoš odpoledne v pražské Lucerně ukončil kontaktní část kampaně. Nyní se soustředí na televizní debaty či rozhovory s médii. V přesvědčování nerozhodnutých voličů budou v příštích dnech za něj pokračovat jeho bývalí protikandidáti Michal Horáček, Marek Hilšer a Pavel Fischer. Na jeho podporu uspořádají v českých městech koncerty. Trojice bývalých konkurentů ho podpořila i v kině pražské Lucerny na setkání s jeho podporovateli, podporu mu vyslovila také autorská dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Kurzy na prezidenta se vyrovnaly, na Zemana dal sázkař 2 miliony


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.