9 fotbalové výtržnictví

GALERIE: Policie hledá tyto fotbalové výtržníky z Letné

, NOVÉ

Témata: ,

Pražská policie vyšetřuje incident, kdy během utkání mezi AC Sparta Praha a FK Spartak Subotica vběhli sparťanští fanoušci na hrací plochu a tím zavinili přerušení zápasu. Skupina je podezřelá z přečinu výtržnictví.

Sparťané vtrhli na hřiště v 76. minutě zápasu po penaltě srbského klubu, která byla podle části sparťanských fanoušků nespravedlivá. Sparta však poté musela vsítit dva góly, pokud chtěla postoupit do dalšího předkola Evropské ligy. Proto bylo jednání fanoušků, kteří svůj klub připravili o několik cenných minut, těžko pochopitelné. 

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a shlédli celou řadu kamerových záznamů, které policie získala vlastním přičiněním nebo v úzké spolupráci s AC Sparta Praha. Jejich vyhodnocením se podařilo některé z podezřelých osob ztotožnit. Ve zbývajících případech se nyní vyšetřovatelé obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci s identifikací.

Čtěte také: Další porážka. Sparta končí v Evropské lize, její šance pohřbila sporná penalta

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.