1 EDITORIAL

V Praze leží moc na ulici

Za pár měsíců budou komunální volby, které sice nepatří k vrcholům politické sezony, ale protože se v nich volí také v Praze, což je stát ve státě, mohou být významným testem nejen Babišovy politické divize ANO, ale především tradičních demokratických stran a jejich schopnosti čelit nájezdu slovenského zbojníka.

V Praze leží moc na ulici a její občané dostanou první příležitost vystavit účet Babišovu hnutí ANO. Pokud se ovšem najde někdo, kdo by tu moc chtěl převzít. Babiš dobyl Prahu před čtyřmi lety, ale pro „zpovykané Pražany“ toho jeho hnutí moc neudělalo, dostavba městského okruhu se nepohnula ani o metr, spadla sice lávka v Troji a možná se zřítí i Libeňský most, to je ale z novinek v oblasti veřejných staveb v zásadě vše. Je však možné, že Babišův „prefíkaný“ marketingový tým najde způsob, jak jako politický úspěch prodat zhodnocování investic do nemovitostí a bytů, jejichž ceny jsou nyní pro většinu Pražanů prakticky nedostupné. Možná že po všemocných kmotrech zabere heslo, že tu v Praze žádné nové lidi nechceme, občané, užijte si svých zhodnocených investic. 

Fakt, že TOP 09, která svou existenci opírá o podporu pražských voličů, se spojila se STAN a jako lídři v metropoli byli nasazeni Jiří Pospíšil a Hana Marvanová, naděje značně tlumí. Spíš se ukazuje, že na této frontě se nic nevymyslelo a ANO tuto sestavu může porazit se sádrovým trpaslíkem, který bude stát za megaboardem s portrétem stranického šéfa.

Nezdá se taky, že by význam těchto voleb a jejich možného psychologického dopadu na celou politickou scénu chápala ODS, jež svého lídra pořád hledá. Sociální demokraté uvažují sice o mladém, schopném a talentovaném Jakubovi Landovském, ale přiznejme si, že socdem jako celek na vítězné vlně úplně nejede. A tak nám tady zůstávají Piráti. Ti sice svoji chuť na převzetí moci nezastírají a úspěšně ji demonstrují, ovšem stejně tak nezapřou své kořeny pevně zaklesnuté v levicovém anarchistickém hnutí. Střední třídě asi ještě není dost špatně, aby na svém postavení něco měnila a Andreje Babiše zastavila.

 


/
vydavatel a šéfredaktor

Vystudoval literární vědu na FPF Slezské univerzity v Opavě a masovou komunikaci na FSV UK v Praze. Začínal v regionálním tisku jako kulturní redaktor, od začátku studií v Praze (1994) pracoval jako redaktor Lidových novin. Na jaře roku 1996 nastoupil jako politický reportér do televize Nova. Po dvou letech z televize odchází do vydavatelství Stratosféra, aby založil a vedl svůj první časopisecký projekt, titul Spy. Časopis, který byl koncipován jako politický tabloid, opouští po necelém roce. Pracuje opět pro televizi Nova a v polovině roku 1999 je jmenován ředitelem tisku a PR TV Nova. V červnu 2000 se stává šéfredaktorem časopisu Týden. Za jeho působení se zvedl prodaný náklad časopisu Týden trojnásobně (z 16 200 v roce 2000 na 57 800 v roce 2003), Týden získává ocenění Časopis roku. V roce 2002 zakládá časopis Instinkt a stává se mediálním ředitelem vydavatelství Mediacop. Časopis Instinkt po roce úspěšného vydávání získává ocenění Hvězda roku. Z vydavatelství Mediacop odchází v lednu 2009 do představenstva mediální skupiny MAFRA, kde byl tři roky zodpovědný internetové aktivity skupiny a deník Lidové noviny, jehož byl zároveň šéfredaktorem. V polovině listopadu 2013 z Mafry odchází. Počátkem roku 2014 zakládá vydavatelství Echo Media a.s., která vydává internetový deník Echo24.cz.

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.