1 EDITORIAL

Babiš jako rekordman

Andrej Babiš se stal rekordmanem v neschopnosti sestavit vládu. Ve spolupráci s prezidentem Milošem Zemanem nechali zemi nejdéle v její polistopadové historii bez vlády s důvěrou. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by to občanům nějak škodilo, to může přijít, až kabinet s podporou sněmovny vznikne, ale čekání na vládu může ještě pár dlouhých týdnů trvat. Zároveň jsou stále možné různé scénáře: že vznikne vláda se sociální demokracií, nebo bez ní, vyloučit nelze ani předčasné volby na jaře, které by se mohly konat s těmi do Evropského parlamentu. Vládní rovnice má pořád ještě mnoho proměnných a hodně bude záležet na výsledcích vnitrostranického referenda uvnitř ČSSD. Proto také přinášíme rozhovor s Jakubem Landovským, který se dlouho snažil vystupovat jako úředník a nevměšoval se otevřeně do vnitrostranických soubojů. To je ale minulostí a strana ho nominovala jako lídra do pražských podzimních voleb, ve kterých může překvapit. Není totiž jen synem slavného otce, ale Lidový dům ho tasí jako trumf v disciplíně, ve které nikdy nebyl silný, v pražských volbách. Rozhovor s ním určitě stojí za pozornost.

Petr Holub se dlouhodobě zabývá českým zdravotnictvím, které předchozím vládám navzdory má stále velmi slušnou úroveň, v mnoho oblastech začíná ale ztrácet, a to v široké dostupnosti kvalitní lékařské péče. Popisuje největší rizika, kterým zdravotnický systém čelí. Jiří Peňás zase popisuje „život po životě“ populárního spisovatele přelomu století a tvrdí dokonce, že Michal Viewegh je lepší, než když byl miláčkem dívek a žen, alespoň jako autor.

Už několik týdnů můžete číst historizující exkurze Mariana Kechlibara, po Izraeli, Íránu, Itálii se obrací ke svému oboru, kterým je svět digitálních technologií. Tentokrát s doporučením, jak si uchránit poslední zbytky soukromí, o které na internetu přicházíme.


/
vydavatel a šéfredaktor

Vystudoval literární vědu na FPF Slezské univerzity v Opavě a masovou komunikaci na FSV UK v Praze. Začínal v regionálním tisku jako kulturní redaktor, od začátku studií v Praze (1994) pracoval jako redaktor Lidových novin. Na jaře roku 1996 nastoupil jako politický reportér do televize Nova. Po dvou letech z televize odchází do vydavatelství Stratosféra, aby založil a vedl svůj první časopisecký projekt, titul Spy. Časopis, který byl koncipován jako politický tabloid, opouští po necelém roce. Pracuje opět pro televizi Nova a v polovině roku 1999 je jmenován ředitelem tisku a PR TV Nova. V červnu 2000 se stává šéfredaktorem časopisu Týden. Za jeho působení se zvedl prodaný náklad časopisu Týden trojnásobně (z 16 200 v roce 2000 na 57 800 v roce 2003), Týden získává ocenění Časopis roku. V roce 2002 zakládá časopis Instinkt a stává se mediálním ředitelem vydavatelství Mediacop. Časopis Instinkt po roce úspěšného vydávání získává ocenění Hvězda roku. Z vydavatelství Mediacop odchází v lednu 2009 do představenstva mediální skupiny MAFRA, kde byl tři roky zodpovědný internetové aktivity skupiny a deník Lidové noviny, jehož byl zároveň šéfredaktorem. V polovině listopadu 2013 z Mafry odchází. Počátkem roku 2014 zakládá vydavatelství Echo Media a.s., která vydává internetový deník Echo24.cz.

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.