1 Policejní zásah

VIDEO: Honička v Las Vegas. Policista střílel na auto, jednoho podezřelého zabil

, VIDEO UVNITŘ

Témata: ,

Služební kamera na uniformě policisty zachytila zběsilou honičku v ulicích Las Vegas. Policista nejdříve pronásledoval podezřelý vůz a žádal o posily, ujíždějící na něj ale začali střílet. Nakonec palbu opětoval. Při přestřelce zemřel jeden z pachatelů, druhý skončil v nemocnici.

Video zveřejnilo Metropolitní policejní oddělení Las Vegas na svém Youtube kanále. Zpočátku policista pouze pronásledoval auto, v němž se měli nacházet podezřelí s pestrou kriminální minulostí, a vysílačkou prosil o posily. Po několika minutách ale po něm posádka ujíždějícího vozu začala střílet, čímž ohrozila jak strážce zákona, tak další účastníky provozu a kolemjdoucí.

Policista byl kvůli tomu nucen vytasit služební zbraň a opětovat palbu. Nejprve chtěl střílet z okýnka, nakonec pálil na auto skrze čelní sklo. Podle lasvegaské policie na něj podezřelí vystřelili celkem 34krát. Chvíli poté podezřelý vůz havaroval, načež policista vyměnil zásobník a pokračoval ve střelbě na pachatele. Jednoho z nich zabil, druhý skončil v nedaleké nemocnici.

Agentura Reuters píše, že oba podezřelí měli pestrou kriminální minulost. Již dříve skončili na několik let ve vězení mimo jiné i za pokus o vraždu, loupež, únos či držení drog.

Čtěte také: VIDEO: Hornina z havajské sopky zasáhla vyhlídkovou loď. Zranilo se přes 20 lidí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.